سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ ساعت ۱۲:۵۳:۰۰

مبانی یک برند شخصی چیست؟

علی حسنلو: برندسازی شخصی در عالم سیاست سه عنصر مهم دارد که هر فردی برای ساخت برند آگاهانه در آن تامل کند. سه عنصری که سیاستمدارن بزرگ با بهره گیری از انها برند و کمپین سیاسی خود را می سازند. این سه عنصر کدامند ؟


مبانی یک برند شخصی چیست؟
1- ظاهر:
ظاهر شما باید آنچه میخواهید باشید را نمایندگی کند زیرا در ابتدا هر مخاطبی از ظاهر شما به یک شناخت اولیه می رسد. دنبال کلیشه ها نباشید که اگر بخواهیم یک دیپلمات دیده شویم باید کت و شلوار با یک یقه دیپلمات بپوشیم. اتفاقا این گاهی نتیجه عکس می دهد و می شود تظاهر به آنچه دوست دارید باشید. هر نوع پوششی یک کد دارد اما در تن فرد این کد تغییر می کند. شما فقط بدانید و کاملا اشراف داشته باشید، ظاهر شما در حال انتقال چیست. بعد سوال کنید این همان چیزی است که باید باشد؟

2- دایره اشراف:
از توانایی ها تا مهارت هایتان باید برای شما واضح باشد. به این دو مورد، علایق را نیز اضافه کنید. این سه را از قبل شناسایی کنید و آن را قطعی کنید تا اگر ناگهان به شما پیشنهادی شد برق صندلی آن باعث نشود یادتان برود شما چه کسی هستید و با آن جایگاه آیا به آن آینده مورد نظر می رسید؟ یادتان باشد  چهل تکه بودن برند نیست یک تشویش است و شما را عاشق صندلی نشان می دهد نه یک متخصص.

3- سبک ارتباطی:
خودتان را می شناسید و می دانید از دنیا چه می خواهید اما چگونه خواستن هم در اینجا اصل است. سبک ظهور و بروز ارتباطی شما چیست؟ همه مدیران یا سیاستمداران شبیه هم با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند. محمود احمدی نژاد یک سبک ارتباطی متفاوت را در سیاست جلو برد، از نوع برخورد تا استفاده از کلمات و جملات سخنرانی ها. سیدمحمد خاتمی هم یک سبک ارتباطی کاملا متفاوت داشت. بقیه سیاستمداران را خودتان بسنجید و یک عنوان برای آنها پیدا کنید. شما هم باید یک سبک ارتباطی متناسب با شخصیت خودتان انتخاب کنید. شما تا ابد نمی توانید نقش بازی کنید پس یک سبک متناسب با شخصیت تان را طراحی کنید.

نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


후원자

© 2017 Ali Hassanloo. All rights reserved | Powered By : dorweb.ir