پنج‌شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۰۹ ساعت ۰۲:۱۰:۰۰

🔶چرا دیگران چنین برندی از من نمی بینند؟

📝علی حسنلو / شاید این سوال برای شما پیش آمده که چرا مدیرم چنین تصوری از من دارد؟ همکارم چرا فکر می کند من آن کار به خصوص را بلد نیستم در حالی که متخصص آنم؟ چرا برادر همسرم چنین پروژه ای را به یک غریبه داده در حالی که من در انجامش متخصصم؟ و انبوهی از سوالاتی از این دست ...


🔶چرا دیگران چنین برندی از من نمی بینند؟
🔸یعنی در نهایت سوال اصلی این است که چرا دیگران چنین برندی از من ساخته اند؟ یا چرا دیگران چنین برندی از من نمی بینند؟

🔸پاسخ بسیار واضح است: ما خود را تصور می کنیم اما دیگران ما را می بینند

 🔸ما خودمان را تصویر می کنیم و می دانیم چنین وجوهی در ما وجود دارد و براساس همین تصور خود را می شناسیم. تصوری که کلاژی است از آرزوها و علایق در کنار استعدادها.

🔸اما این تصویر بیرونی ما نیست پس نباید انتظار این را داشته باشیم دیگران چنین باوری به ما داشته باشند. اینکه شما در محیط کار بسیار منظم و دقیق و با کاریزما هستید نمی تواند تصویر یک همسر کاریزماتیک منظم را در ذهن شریک زندگی شما بسازد چون چنین تصویری را نمی بیند. اما چون شما چنین تصوری از خود دارید از بی باوری او به خودتان شوکه می شوید. یا همین رابطه برعکس در محیط کار یا جمع دوستان و ..‌.

🔸ما غرق در تصورهای خودمان هستیم و اگر می خواهیم خود را بیشتر بشناسیم گاهی باید از آب بیرون بیاییم و دریایی که در آن شنا می کنیم را بهتر ببینیم. اگر فکر می کنید این اکتشاف برای شما سخت است آن را به دیگران بسپارید. از آنها صادقانه بپرسید در سه کلمه شما را توصیف کنند. اگر اهل تعارف هستند به صورت مکتوب و ناشناس این نظرخواهی را انجام دهید. این کلمات را که جمع کنید تکرار یک صفت یا عنوان نشان دهنده برند اصلی و کنونی شماست. 

🔸اگر این واژه ناامید کننده بود نگران نشوید. سر برگردانید و گذشته را مرور کنید. دیگران تصویری از ما ساخته اند که حاصل تجربه مشترک آنها با ماست و آنچه در دنیای فهم آنها انجام داده ایم پس لزوما درست نیست همان طور که کاملا غلط نیست.

🔸به هیچ وجه تصور دوست داشتنی خودتان را رها نکنید که خواهید مُرد. بلکه دنبال پیدا کردن فصل مشترک تصور خود و دیگران باشید شاید آنجا همان جایی است که باید در آن اتراق کنید.

نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


후원자

© 2017 Ali Hassanloo. All rights reserved | Powered By : dorweb.ir