یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ساعت ۱۲:۵۵:۰۰

سوالاتی که به طرح ریزی برند شخصی کمک می کندسوالاتی که به طرح ریزی برند شخصی کمک می کند
علی حسنلو : ساخت برند شخصی شاید برای برخی گنگ و گمراه کننده باشد. راحت ترین راه برای اینکه بتوانیم ذهن خود را در مسیر طراحی برند شخصی منظم کنیم است که در سوالات زیر تامل کنیم

۱-مهارتهای من چیست؟
چه توانایی هایی دارم که با آن می توانم آینده ای دوست داشتنی برای خود بسازم؟ این سوال مهمی است. از بین مهارت های خود باید به یک یا تعداد معدودی انتخاب نهایی برسید. چون مشخص است که با یک دست فقط یک هندوانه می توان برداشت.

۲-ضعفهای من چیست؟
مشخص است همانطور که بزرگترین منبع پیش برنده ما مهارت های ماست، از طرف دیگر هم بزگترین موانع می تواند ضعف های ما باشد. آنها را شناسایی کنید. مشخص است که نمی توان آن را به راحتی برطرف کرد اما می توان آن را ضعیف تر کرد. آن قدر این روند را باید ادامه داد تا در نهایت به روزی رسید که دیگر آن را نداشته باشید. گاهی با برخی ضعف ها هم باید کنار آمد. وقت خود را صرف چیزهایی نکنید که نشدنی است.

۳-تجربیاتم در کار و زندگی چیست؟
شما گذشته ای دارید که نباید در آن توقف کنید اما نباید آن را فراموش کنید. باید کشف کنیم که تجربیات موفق ما در زندگی چه بود و چرا در آنها موفق شدیم. گاهی لیست کردن این تجربه های موفق در برابر تجربیات ناموفق ما را به شناختی خاص از خودمان می رساند.

۴-توصیف دیگران از من و توصیف خودم از خودم؟
چه بخواهیم و چه نخواهیم دیگران از ما یک تصویر و توصیف دارند. خوب است خود ما هم آن را بدانیم. اگر همان تصویری است که با تعریف خود ما منطبق است، اگر هم اهمیتی ندارد باز هم هیچ اما اگر به نزدیک شدن این دو تصویر به هم علاقمندید در پی نقاط مشترکش بگردید. نقطه های اختلاف را هم به طور جدی بررسی کنید شاید شما را به یک وضعیت جدید سوق دهد.

۵-اهدافم و راه رسیدن به آنها؟
گاهی ما چنان مشغول زندگی روزمره می شویم که اصلا فراموش می کنیم هدفی از زندگی داریم یا نه. حتی اگر هدف ما از زندگی همین روزمرگی است باید آن را بدانیم. دانستن هدف مشخص می کند که راه های رسیدن به آن چیست. 

همیشه باید به این سوالات فکر کرد و بعد به یک باور و تصویر مشخص از خود رسید. مرحله بعد برنامه ریزی برای ارایه این تصویر است.

نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


후원자

© 2017 Ali Hassanloo. All rights reserved | Powered By : dorweb.ir